وضعیت گردشگری در اروگوئه

اروگوئه در یک نگاه:

اروگوئه، یکی از کشورهای آمریکای جنوبی  است که 176 هزار و 215 هزار کیلومتر مربع مساحت 3 میلیون و 400 هزار نفر جمعیت دارد که نیمی از این تعداد در مونته ویدئو و حاشیه آن زندگی می‌کنند.

این کشور با برزیل و آرژانتین همسایه است.  حدود ٪۹۷ جمعیت

 اروگوئه از نژاد اروپایی سفید می‌باشد که از اصلیت‌های ایتالیایی اسپانیایی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، پرتغالی، ایرلندی، روسی، اسکاندیناوی و ارمنی، می‌باشند. دولت و کلیسا بطور رسمی از یکدیگر جدا هستند. 66% مردم اروگوئه مسیحی کاتولیک، 2% پروتستان، 1% یهودی و مسیحیان ارمنی و 31% نیز بی دین می‌باشند.

 

نگاهی به  آمارگردشگران ورودی به اروگوئه :

بیشتر گردشگرانی که از اروگوئه بازدید می کنند، شهروندان کشورهای آرژانتین، برزیل، شیلی و پاراگوئه می باشند.

 

مکان ها و شهرهای توریستی اروگوئه:

مهمترین شهرهای توریستی اروگوئه به ترتیب مونته ویدئو، پونتا دل استه، لیتورال ترمال و کولونیا می باشد. اروگوئه از لحاظ تاریخی، فاقد آثار باستانی قابل توجهی می باشد و به جز آثار باستانی موجود با قدمت کمتراز 500 سال در شهر کولونیا در 200 کیلومتری مونته ویدئو،تقریباً فاقد پیشینه باستانی است. فلذا گردشگران ورودی عموماً با هدف سرگرمی و گذراندن اوقات خوش در سواحل این کشور، پای به این کشور می گذارند و در زمره گردشگران فرهنگی به شمار نمی آیند.

 

رانندگی در اروگوئه:

 هر جهانگردی که وارد اروگوئه می شود، می تواند با گواهینامه رانندگی کشور خود از بدو ورود به مدت 6 ماه رانندگی کند. پس از این تاریخ ، او می بایست تأییدیه ای برای گواهینامه خود بگیرد.

 

فصل گردشگری در اروگوئه:

اروگوئه دارای دو فصل تابستان و زمستان است. دور اول گردشگری در اروگوئه از 24 دسامبر (شروع تعطیلات کریسمس) آغاز و تا پایان هفته توریسم که هفته اول آوریل است، ادامه خواهد داشت. دور دوم سفرهای گردشگری به اروگوئه، دو هفته در ماههای ژوئیه و یک هفته میانی در ماه سپتامبر است که به ترتیب مصادف با پایان امتحانات مدارس و دانشجویان دانشگاه های این کشور است. در هرصورت فصل گردشگری در اروگوئه در این ایام از سال که فصل تابستان اروگوئه است، می باشد و در فصل زمستان اروگوئه، بدلیل سرمای هوا و وجود بادهای شدید که از ناحیه اقیانوس اطلس به سمت این کشور می وزد، تعداد گردشگران ورودی به اروگوئه به شدت کاهش می یابد.

 

قوانین تشویقی برای جهانگردان:

براساس اصل 32 قانون  شماره 083/18 مورخ 27 سپتامبر 2006 اروگوئه، در راستای تشویق و حمایت از گردشگر خارجی، مالیات بر ارزش افزوده بر کالاهای خریداری شده توسط گردشگر خارجی، به وی باز گردانده می شود که البته دارای تشریفات قانونی زیادی است.

کلیه کالاها و اجناس در اروگوئه دارای مالیات بر ارزش افزوده 22% است و تقریباً هیچ استثنایی برای هیچ گروهی و حتی دیپلمات های خارجی نیز وجود ندارد فلذا به نظر می رسد عملاً بازگرداندن مالیات اخذ شده به گردشگران در قالب TAX FREE، امکان پذیر نیست. در هر صورت گردشگران خارجی که وارد اروگوئه می شوند، معمولاً نسبت به این موضوع آگاهی کامل دارند که اروگوئه  یکی از کشورهای بسیار گران در آمریکای لاتین به شمار می آید.

 

ممنوعیت ورود محصولات کشاورزی به اروگوئه:

از جمله مواردی که  دانستن آن برای هر مسافر ورودی به کشور ضروری به نظر می رسد، این است که ورود هرگونه مواد ارگانیک و کشاورزی توسط مسافران به داخل کشور اروگوئه ممنوع است و گروهی از وزارت کشاورزی به طور 24 ساعته در فرودگاه های کشور، ورود این مواد را کنترل می کنند. این اقدام با هدف جلوگیری از ورود آفت های کشاورزی به کشور صورت می گیرد.